شمش آلومینیوم

آلومینیوم در واقع یکی از پرمصرف ترین فلزات از خانواده فلزات غیر آهنی می باشد که به صورت قطعات با وزن و خلوص مشخص تولید می گردد. این قطعات با وزن و خلوص مشخص را شمش آلومینیوم (Aluminum ingot) می نامند.با توجه به محل کاربرد شمش و همچنین خلوص آلومینیوم مورد نیاز(می تواند شامل شمش های با خلوص بالا تا شمش های آلیاژِی باشد) شکل و وزن شمش های آلومینیوم متفاوت می باشد. مهمترین انواع شمش های آلومینیومو مورد استفاده در صنعت عبارتند از

شمش آلومینیوم 1000 پوندی

بیشترین تولید شمش آلومینیوم خالص( با خلوص بالای 99 درصد) به صورت شمش 1000 پوندی تولید می شود. از این شمش آلومینیوم معمولا برای صنایعی که روزانه وزن بالایی از محصولات نیمه ساخته آلومینیومی تولید می کنند ( مانند تولید مفتول آلومینیومی جهت کاربردهای الکتریکی، انواع ورق و فویل آلومینیومی و بیلت و شمش های آلیاژِی جهت مصارف صنعتی و خانگی) استفاده می شود. وزن هر قالب شمش 1000 پوندی بر حسب کارخانه سازنده حدود 400 الی 500 کیلوگرم می باشد.

شمش آلومینیوم 50 پوندی

نوع دیگر از شمش های آلومینیوم،  شمش آلومینیوم 50 پوندی است. این نوع از شمش های آلومینیوم را معمولا در صنعت هایی که مرتبط با خودروسازی هستند استفاده می کنند . هم چنین می توان به کاربرد آن ها در  تولید و ساخت قطعه های ریختگی نیز اشاره کرد. البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که  این شمش های آلومینیوم معمولا در زمینه ی صنعت های خودروسازی و  و ساخت قطعه های ریختگی  به صورت آلومینیوم آلیاژ مورد استفاده قرار می گیرند ولی به صورت آلومینیوم خالص نیز از طرف کارخانجات برای مصارفی از قبیل آلیاژ سازی  و … تولید می شوند. .

 کاربرد های شمش آلومینیوم

همانطور که میدانیم آلومینیوم بسیار نرم می باشد. اما شمش آلومینیوم  با یک سری از عنصر های دیگر مثل مس و منیزیوم و … ترکیب شده است  و کمی محکم تر و مقاوم تر می باشد. البته برای اینکه عمر طولانی تری داشته باشد باید به یکسری از نکات توجه شود. در ادامه به کارکرد این آلیاژها در صنعت های مختلف اشاره می کنیم.

صنعت کشتی سازی : آلومینیوم یکی از عنصر هایی است که به خاطر سبک بودن آن باعث شده است که بسیار پر کاربرد باشد. کشتی سازی یکی از این صنعت ها می باشد که آلومینیوم به خاطر سبک بودن آن توانسته است بسیار پرکاربرد باشد.

صنعت واگن سازی : در این صنعت از آلومینیوم در زمینه های مختلفی استفاده می کنند. مثلا در ساخت واگن. این واگن ها  هم برای قطارهای عادی و هم برای قطارهای سریع السیر مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار پر کاربرد هستند.

صنعت هوافضا : استحکام آلیاژهای پایه آلومینیوم به نسبت استحکام فولادها کمتر است، اما نسبت استحکام به وزن این آلیاژها زیاد است. این مساله باعث شده تا آلیاژهای تجاری آلومینیوم تعداد زیادی را در بر بگیرند.  این آلیاژها با چگالی کم خود برای ساخت آلیاژهای مهندسی بسیار مناسبند و استحکام اغلب این آلیاژ را می‌توان با استفاده از رسوب‌سختی یا کار گرم افزایش دادبه همین دلیل هم در ارتباط با صنعت های هوا فضا و یا ساخت هواپیما و … موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

صنعت ساختمان : ویژگی هایی که باعث شده است این آلیاژ در صنعت ساختمان کاربرد داشته باشد وزن کم آن و همچنین مقاومت بالایی است  که در برابر خوردگی دارد. همچنین هزینه ی کم آن نیز یکی از این دلایل است.

صنعت برق : علت استفاده از آلومینیوم در صنعت برق هدایت الکتریکی بالای آن(بعد از مس دومین فلز پرکاربرد با هدایت الکتریکی بالا می باشد) می باشد.

صنعت لوازم خانگی : از این آلیاژ در ساخت یخچال  و یا ماشین های لباسشویی و یا ظرفشویی و … استفاده می کند.

صنعت بسته بندی : بیشترین کاربرد آلومینیوم در صنعت بسته بندی مربوط به تولید فویل های آلومینیومی می باشد که مصرف بسیار گشترده ای در بسته بندی صنایع غذایی و دارویی دارد.

صنعت فولاد سازی : آلومینیوم میل ترکیبی بسیار زیادی به اکسیژن دارد لذا از این فلز به عنوان اکسیژن زدا در تولید فولاد استفاده می شود.

 

شمش های آلومینیوم ۱۰۰۰ پوندی

مشخصات ثبت سفارش
وزن هر شمش از ۴۵۰ تا ۵۵۰ کیلوگرم
فاقد لبه های تیز و برنده
فاقد پلیسه
فاقد حفره انقباضی باز
فاقد بث یا هر نوع ماده ای غیر از آلومینیوم
فاقد گوه آهنی
استعلام قیمت

شمش های آلومینیوم ۵۰ پوندی

وزن هر شمش از ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم
فاقد لبه های تیز و برنده
فاقد پلیسه
فاقد حفره انقباضی باز
فاقد بث یا هر نوع ماده ای غیر از آلومینیوم
تعداد شمش ۵۰ پوندی در هر باندل : ۴۴ عدد
هر باندل دارای حداقل دو عدد تسمه محکم
استعلام قیمت
دانلود کاتالوگ